91

reklama Łęczna
fot. UM Łęczna
  Ostatni odcinek nowej drogi został dzisiaj udostępniony kierowcom. Teraz spod Lidla dojedziemy aż do ul. Wierzbowej, a z centrum możemy wyjechać w trzech kierunkach!

Centrum to lokalizacja wielu instytucji, urzędów, organizacji, w tym Urzędu Skarbowego, Urzędu Pracy, Starostwa Powiatowego. Teraz będzie tam łatwiej dojechać.

obrazek

Budowa wspomnianych dróg była jedną z najważniejszych obietnic wyborczych burmistrza Łęcznej Leszka Włodarskiego. - Dotrzymujemy słowa. Nowe drogi to poza poprawą wygody i bezpieczeństwa także impuls do rozwoju budownictwa mieszkaniowego - mówi włodarz miasta.

Nowa inwestycja łączy ze sobą ulicę Krasnystawską, poprzez ul. Magnoliową, dalej położona jest przy komendzie policji i dalej przy starostwie powiatowym. Od skrzyżowania rozchodzi się w kierunku al. Jana Pawła II oraz w kierunku ulicy Wierzbowej prowadząc nas przy kościele pw. św. Barbary, a dalej nieopodal kortów tenisowych, aż do osiedla Bobrowniki.

Przy nowej drodze wybudowano chodniki, a częściowo także ścieżkę rowerową i 200 miejsc parkingowych.

Formalna zgoda na użytkowanie nowej ulicy wpłynęła do urzędu 2 stycznia. Umożliwiło to legalne udostępnienie jej kierowcom. W ratuszu już planują dalsze połączenie nowej drogi z ul. Wiosenną.

Wartość inwestycji to 8 838 479 mln, a pozyskane dofinansowanie 4 739 768 mln. zł

obrazek

obrazek

obrazek

reklama Łęczna

Aż 12 bramek w sparingu zawodniczek z Łęcznej

Mieszkańcy Białki proszą o remont drogi

Startują bezpłatne warsztaty Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie

Senator Jacek Bury zaprasza na rozmowę przy kawie


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.093 sek. (6)