36

fot,, Grzegorz Jakubowsk / KPRP
  Pierwsza dama odwiedziła oddział leczenia oparzeń gdzie trwa szkolenie personelu medycznego z Ukrainy z zakresu zapewnienia kompleksowej opieki medycznej pacjentom z oparzeniami.

W ramach wymiany doświadczeń czterdziestu ukraińskich lekarzy i specjalistów rehabilitacji ma możliwość wzięcia udziału w specjalistycznych seminariach i stażach z zakresu leczenia głębokich oparzeń. Medycy z Ukrainy poznają teorię, a także biorą udział w zajęciach praktycznych, w tym prowadzonych w Centrum Symulacji Medycznej.

Dopytywani przez małżonkę Prezydenta o warunki pracy lekarzy w ich ojczyźnie, mówili o trudach związanych m.in. z brakami specjalistycznego sprzętu w szpitalach. Rozmówcy wspólnie zgodzili się w tym kontekście co do potrzeby kontynuowania systemowego wsparcia. Lekarze z Ukrainy nie kryli wzruszenia, opowiadając o swojej codzienności, ale i wyrażając wdzięczność Polakom za pomoc, jakiej udzielili swoim sąsiadom.

- Często mówi się, że przykład idzie z góry. Ale tym razem było odwrotnie. Nikogo w Polsce nie trzeba było namawiać do pomocy, to był odruch serca i prawdziwe pospolite ruszenie - mówiła Agata Kornhauser-Duda.

Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej jest oddziałem szpitalnym funkcjonującym w ramach struktury Szpitala Powiatowego w Łęcznej. Jest to jedyny, jak do tej pory, oddział szpitalny oferujący usługi z dziedziny chirurgii rekonstrukcyjnej i leczenia oparzeń na wschód od Wisły.

Dyrektor szpitala wraz z pracownikami opowiedzieli Małżonce Prezydenta o historii placówki, strukturze i osiągnięciach. Zaproszono także Pierwszą Damę do obejrzenia oddziału oparzeniowego. W Łęcznej leczeni są pacjenci z dużego obszaru wschodniej części Polski, od Podlasia po Podkarpacie. Od momentu wybuchu wojny na Ukrainie placówka intensywnie angażuje się w pomoc poszkodowanym Ukraińcom.

reklama Łęczna

Aż 12 bramek w sparingu zawodniczek z Łęcznej

Mieszkańcy Białki proszą o remont drogi

Startują bezpłatne warsztaty Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie

Senator Jacek Bury zaprasza na rozmowę przy kawie


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.072 sek. (7)