73

reklama Łęczna
reklama Łęczna
oferta reklamowa
  Właściwości wykazywane przez tabletki do zmywarki umożliwiają skuteczne usuwanie plam i rozpuszczanie tłuszczu nawet przy twardej wodzie. Posiadają o wiele więcej zastosowań. Ich skuteczność jest porównywalna do specjalistycznych i drogich środków. Przedstawiamy 5 bardzo nietypowych zastosowań tabletek do zmywarki, począwszy od czyszczenia pralki, aż po usuwanie niechcianych zapachów.

Tabletki do zmywarki do czyszczenia pralki

Pralka jest urządzeniem, które jest szczególnie podatne na wszelkie osady i kamień, dlatego regularne czyszczenie stanowi niepisany obowiązek każdego właściciela. Zalecane jest, aby czyścić ją ok. raz na kwartał. Oczywiście, można skorzystać ze specjalnych płynów do czyszczenia pralek, jednak świetną alternatywą są właśnie tabletki do zmywarki. Dzięki nim można odświeżyć bęben i usunąć kamień zalegających we wnętrzu.  Jest to także tańsze rozwiązanie, ponieważ obejmująca tabletki do zmywarki promocja zdarza się bardzo często. 

Wystarczy umieścić tabletkę do zmywarki w szufladzie na proszek i uruchomić tryb prania w gorącej wodzie, np. ten wykorzystywany do ręczników. W trakcie tego prania lepiej nie umieszczać w bębnie ulubionych ubrań, ale z powodzeniem można wówczas wyprać ścierki lub szmatki wykorzystywane do sprzątania. Dzięki temu one również będą nieskazitelnie czyste. Po zakończonym cyklu należy sprawdzić, czy w komorze na proszek nie pozostały resztki tabletki. Zdarza się to rzadko, jednak wystarczy wytrzeć szufladę wilgotną ściereczką. 

obrazek

Odplamianie białych ubrań za pomocą tabletki do zmywarki

Białe tkaniny są szczególnie wrażliwe na wszelkie zafarbowania. Wiele takich przypadków można uratować przy wykorzystaniu tabletek do zmywarki. Co więcej, są one skuteczne także w przypadku głębokich plam. W przypadku ubrań, które przypadkowo zmieniły swój kolor, rekomendowane jest, aby wyprać je ponownie, jednak zamiast proszku zastosować tabletkę do zmywarki. 

Tabletki do zmywarki sprawdzają się także do miejscowego usuwania plam. Wystarczy poplamione miejsce zwilżyć wodą, a następnie pocierać je tabletką i pozostawić na dłuższy moment. Tabletka działa jak odplamiacz. Następnie należy dane ubranie wyprać tak jak zwykle. W przypadku bardziej uporczywych plam, można rozpuścić tabletkę w małej ilości ciepłej wody i nanieść papkę na plamę. Tabletki działają jak wysokiej jakości środki myjące

Tabletki do zmywarki do czyszczenia piekarnika

Przypalenie potrawy może przytrafić się każdemu. Proces usuwania spalenizny bywa bardzo uporczywy. Szczególnie, kiedy zabrudzenia dotyczą także samego piekarnika. Zaniechanie czyszczenia po każdym użyciu sprawiają, że stary tłuszcz i spalone resztki wydają się nie do usunięcia. W tym także pomocne są tabletki do zmywarki. Wystarczy rozpuścić je w wodzie, a następnie w uzyskanej konsystencji moczyć ściereczkę i przejść do czyszczenia komory piekarnika. Na uporczywe zabrudzenia warto przygotować roztwór z mniejszą ilością wody i nanieść go za pomocą ręcznika papierowego na ściany urządzenia. Ręcznik razem z papką należy pozostawić aż do wchłonięcia. Później wystarczy dokładnie umyć sprzęt, a zabrudzenia będą znikały jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

obrazek

Tabletki do zmywarki do czyszczenia toalety

Toaleta jest szczególnie narażona na działanie dużej ilości bakterii, dodatkowo nierzadko na jej powierzchni pojawiają się liczne zacieki, osady i brud. Twarda woda, która dostarczana jest do większość domostw w Polsce, dodatkowo potęguje ten problem. Okazuje się, że tabletki do zmywarki są także pomocne w czyszczeniu toalety i stanowią tani detergent o mniejszej szkodliwości dla środowiska niż popularne płyny. Wystarczające jest wrzucenie kapsułki do muszli. Po pewnym czasie samoistnie się ona rozpuści, a wtedy można rozpocząć standardowe czyszczenie muszli. Krótka chwila w połączeniu ze szczotką i ścierką pozwolą na uzyskanie idealnej czystości muszli toaletowej. 

Tabletki do zmywarki zneutralizują nieprzyjemne zapachy

Kolejnym dość nietypowym zastosowaniem tabletek do zmywarki jest neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów. Zawarte są w nich substancje, które wykazują działanie niwelujące zapachy. Świetnie sprawdzają się pozostawione w lodówce, aby uchronić żywność przed absorpcją innych zapachów z pożywienia. Wystarczy na niewielkim spodku rozpuścić tabletkę do zmywarki w małej ilości wody i umieścić go z całą zawartością w lodówce. Zalecane jest, aby wymienić go raz na dwa miesiące. Jednocześnie z tego także powodu, tabletki do zmywarki polecane są do czyszczenia kosza na śmieci, który przeszedł niewątpliwie przykrymi zapachami. 


reklama Łęczna

Imprezy z okazji Dnia Dziecka - Gdzie i jakie atrakcje?

GKS Górnik Łęczna, triumfuje nad TME SMS Łódź i zdobywa wicemistrzostwo Polski

BYŁO MU ZA GORĄCO, WIĘC OMINĄŁ OZNAKOWANY RADIOWÓZ I PRZEJECHAŁ NA CZERWONYM ŚWIETLE

PO "PRÓBNEJ TRANSAKCJI" STRACIŁ PIENIĄDZEOZE - jakie warto wykorzystać?

Jak długo można nosić soczewki jednodniowe?

Kolekcja DeeZee na sezon SS23. Sprawdź najnowsze trendy!

O czym należy pamiętać podczas budowy domu?


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.144 sek. (7)