42

11:00 · 21 stycznia 2023 przez Policja; młodszy aspirant Izabela Zięba

Zatrzymana grupa włamywaczy do plebanii!

  Policjantom udało się zatrzymać włamywaczy okradających plebanie na terenie województwa lubelskiego. Grupa okradła łącznie 5 plebani i usiłowała włamać się do kolejnej. Wśród zatrzymanych jest 29-letnia kobieta i czterech mężczyzn w wieku od 25 do 34-lat.

W środę wieczorem grupa usiłowała włamać się do plebani na terenie gminy Ludwin. Z uwagi na to, że zostali spłoszeni, odjechali. Pomimo tego nie odpuścili i pojechali na teren gminy Wólka. Tam podważając okno, włamali się do plebani, skąd ukradli pieniądze.

Bezpośrednio po dokonaniu włamania łęczyńscy policjanci zatrzymali 4 osoby poruszające się pojazdem. W aucie znajdowało się trzech mężczyzn w wieku 25-26 lat oraz 29-letnia kobieta. Są to mieszkańcy Lublina. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli pieniądze, wartościowe przedmioty, narzędzia służące do popełnienia przestępstwa oraz narkotyki.

obrazek obrazek

Wszystkie osoby trafiły do policyjnej celi. Ponadto policjanci z Lublina zatrzymali 34-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna to kompan zatrzymanych, który brał udział w innym włamaniu.

Jak się okazało sprawcy mają na swoim koncie nie jedno a pięć włamań do plebani znajdujących się w powiatach: lubelskim, puławskim i łęczyńskim. Podczas przeszukania mieszkań i pojazdów podejrzanych, funkcjonariusze znaleźli pieniądze, dewocjonalia, numizmaty oraz narzędzia służące do popełnia przestępstwa.

obrazek

Zatrzymane osoby podejrzane są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o dokonanie kradzieży z włamaniem do co najmniej pięciu plebanii i usiłowanie włamania do jednej. Sprawa ma charakter rozwojowy.

reklama Łęczna

Aż 12 bramek w sparingu zawodniczek z Łęcznej

Mieszkańcy Białki proszą o remont drogi

Startują bezpłatne warsztaty Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie

Senator Jacek Bury zaprasza na rozmowę przy kawie


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.028 sek. (6)