43

reklama Łęczna
Uwaga
09:07 · 24 lutego 2023 przez Policja; starszy aspirant Magdalena Krasna

Policjanci ostrzegają przed oszustami

  Podczas spotkań z mieszkańcami naszego powiatu policjanci omawiają najczęściej stosowane przez oszustów metody działania - ,,na wnuczka", "na urzędnika", "policjanta", ,,na wypadek". Przestrogi poparte są licznymi przykładami z praktyki policyjnej.

Podczas jednego z takich spotkań z mieszkańcami Gminy Spiczyn jakie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Puchaczowie policjanci omówili najczęściej stosowane przez oszustów metody działania - ,,na wnuczka", "na urzędnika", "policjanta", ,,na wypadek". Przestrogi poparte były licznymi przykładami z praktyki policyjnej. Funkcjonariusze wytłumaczyli co zrobić aby nie paść ofiarą oszustów.

Mundurowi apelowali o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Podkreślali aby nie przekazywać pieniędzy obcym osobom, ani nie przelewać pieniędzy na wskazane konto bankowe, aby nie działać w pośpiechu. Przestrzegali przed wpuszczaniem do domu osób obcych, którzy podszywają się pod pracowników administracji, opieki. Zazwyczaj schemat jest podobny - jedna osoba zagaduje a kolejne plądrują mieszkanie.

Policjanci przestrzegali przed uczestnictwem na różnego rodzaju pokazach na których oferowane są ,,cud produkty" sprzedawane o znacznie zawyżonych cenach. Niejednokrotnie na tego typu spotkaniach nieświadomie seniorzy podpisują umowy o kredyt.

Prowadzenie tego typu spotkań ma na celu poszerzanie świadomości, tak aby w przyszłości czujność zagrożonych osób była jak największa.


W sobotę w Łęcznej Jarmark Wielkanocny

Policjantka z wizytą w szkole podstawowej

Zmiany w Zarządzie Górnika

Akrobatyka i gimnastyka sportowa - zajęcia dla dzieci i młodzieży!Zestawy LEGO Harry Potter - poznaj nowości ze świata czarodziejów

Narożniki z funkcją spania

Jak dbać o maszyny rolnicze po sezonie?

Chcesz mieć większy biceps? Sprawdź te ćwiczenia!


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.052 sek. (8)