51

reklama Łęczna
  W sobotę po porażce Górnika Łęczna z Rasovią Rzeszów 0:1 klub poinformował o zakończeniu współpracy z trenerem Marcinem Prosołem.

Marcin Prasoł objął zespół w kwietniu 2022 roku po tym jak rezygnację z funkcji pierwszego trenera złożył Kamil Kiereś. Prowadził on zespół Górnika w 6 spotkaniach PKO BP Ekstraklasy (1 zwycięstwo, 1 remis, 4 porażki), a drużyna ostatecznie uplasowała się na ostatniej 18 pozycji w tabeli spadając do 1 ligi.

W sezonie 2022/23 trener Prasoł prowadził zespół w 24 oficjalnych spotkaniach (21 w Fortuna 1 Lidze, oraz 3 w Fortuna Puchar Polski). Średnia punktów zdobytych na mecz wynosiła 1,05 (5 zwycięstw, 7 remisów, 9 porażek). Górnicy pod jego wodzą awansowali również do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Tysiąca Drużyn.

- Uprzedzając wszelkie pytania kibiców. Przed nami nie tylko bardzo istotne spotkania w lidze, ale już we wtorek czeka nas ważne dla klubu spotkanie. Do to tego czasu z pewnością przedstawimy Wam nowego szkoleniowca naszego zespołu - dodał Piotr Sadczuk.

Aktualizacja

Jak poinformował klub, Ireneusz Mamrot został nowym trenerem Górnika Łęczna.

Mamrot znany jest z pracy jako trener Jagielloni Białystok którą prowadził w 128 oficjalnych spotkaniach. W sezonie 2017/2018 trener Mamrot zdobył z popularną Jagą wicemistrzostwo Polski, a rok później prowadzona przez niego Jagiellonia dotarła do finału zmagań o Puchar Polski. W swojej karierze Mamrot prowadził Polonię Trzebnica, Wulkan Wrocław, Chrobrego Głogów, a po odejściu z Jagi był szkoleniowcem Arki Gdynia oraz ŁKS-u Łódź. Do Białegostoku wrócił w czerwcu 2021 roku i pozostał trenerem Jagielloni do grudnia tego samego roku. - poinformował Górnik Łęczna


W sobotę w Łęcznej Jarmark Wielkanocny

Policjantka z wizytą w szkole podstawowej

Zmiany w Zarządzie Górnika

Akrobatyka i gimnastyka sportowa - zajęcia dla dzieci i młodzieży!Adwokat czyli rozwiązania prawne dla klientów

Narożniki z funkcją spania

Historia samochodu z Niemiec - 4 sposoby na to, aby ją sprawdzić

Pizza - włoskie danie w polskich lokalach


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.102 sek. (7)