47

reklama Łęczna
RFRD dla lubelskiego - rusza nabór wniosków
14:37 · 2 marca 2023 przez LUW w Lublinie / red.

RFRD dla lubelskiego - rusza nabór wniosków

reklama Łęczna
oferta reklamowa
  Ruszył nabór wniosków na dofinansowanie zadań z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w województwie lubelskim na rok 2023, mających na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu.

Wysokość środków przeznaczonych na dofinansowanie zadań polegających w szczególności na budowie, przebudowie lub remoncie dróg dla pieszych, dróg dla pieszych i rowerów, dróg dla rowerów, przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów, peronów przystankowych wraz z dojściami do tych peronów wynosi 97 760 694,73 zł.

50 proc. środków przeznaczonych jest na zadania powiatowe i 50 proc. na zadania gminne. Maksymalna kwota dofinansowania ze środków Funduszu na jedno zadanie wynosi 30 mln zł.

To już czwarty nabór. Działamy na podstawie art. 21 ust. 1 a ustawy z dnia 23 października 2018 r. o Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Wczoraj spotkałem się z jednostkami samorządu terytorialnego, których ten nabór dotyczy. Przekazaliśmy wstępną informację, zapowiadającą dzisiejsze ogłoszenie naboru i gdzie szukać podstawowych informacji - mówił wojewoda lubelski Lech Sprawka podczas konferencji prasowej.

Zadania mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu mogą być realizowane w trybie jednorocznym. Nabór wniosków będzie prowadzony do 3 kwietnia 2023 r. Szczegółowe informacje dotyczące naboru dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie


W sobotę w Łęcznej Jarmark Wielkanocny

Policjantka z wizytą w szkole podstawowej

Zmiany w Zarządzie Górnika

Akrobatyka i gimnastyka sportowa - zajęcia dla dzieci i młodzieży!Jak dbać o maszyny rolnicze po sezonie?

O czym pamiętać przed zakupem nowego laptopa?

Komponujemy szafę męską - najlepsze modele spodni eleganckich i codziennych

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2023?


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.071 sek. (8)