45

reklama Łęczna
Uwaga
10:15 · 3 marca 2023 przez Redakcja

Oszukani metodą "na pracownika banku"

  Mieszkanka gminy Milejów jest jedną z osób, która w ostatnim czasie padła ofiarą oszustów. Kobieta straciła 30 tysięcy złotych.

Łącznie ponad 80 tysięcy złotych straciło trzech mieszkańców województwa lubelskiego. Pokrzywdzeni uwierzyli, że rozmawiają z pracownikiem banku, a ich pieniądze są zagrożone. W celu ochrony swoich oszczędności, wpłacili je na wskazane przez oszustów konto.

38-letnia mieszkanka gminy Milejów straciła 30 tysięcy złotych. Oszuści podający się za pracownika banku, wykorzystali spoofing, czyli podszywanie się pod inne instytucję. Na wyświetlaczu jej telefonu pojawiła się nazwa banku, co zdecydowanie wprowadziło w błąd pokrzywdzoną. Podczas rozmowy została poinformowana, że ktoś próbował wziąć na jej dane kredyt, dlatego polecono jej udanie się do placówki bankowej i zaciągnięcie kredytu na największą kwotę tak żeby już nie miała zdolności kredytowej. Zmanipulowana kobieta wzięła 30 tysięcy kredytu i przelała na wskazane przez oszusta konto.

Ofiarą oszustów padł też 47-latek, który zgłosił się do bialskiej komendy i poinformował, że został oszukany przez fałszywego pracownika banku, który poinformował mężczyznę, że pieniądze mężczyzny znajdujące się na koncie bankowym są zagrożone. Polecił mu wpłacenie oszczędności na bezpieczne konto, dodając, że nie ma potrzeby, by szedł do oddziału banku i tracił czas. Zapewnił, że on wszystko załatwi podczas trwającej rozmowy. Pokrzywdzony postąpił zgodnie z instrukcjami telefonicznego rozmówcy generując i podając mu kolejne kody BLIK. Dodatkowo w telefonie zainstalował program do zdalnej obsługi urządzenia. Niestety środki przelane w ten sposób zostały wypłacone w jednym z bankomatów na terenie kraju. Mężczyzna podczas tych operacji stracił niemal 20 tysięcy złotych.

Oszukana została też kobieta, która zgłosiła się do policjantów z komisariatu w Niemcach. 50-letnia mieszkanka powiatu lubelskiego oświadczyła, że padła ofiara oszustwa. Z zawiadomienia, jakie złożyła, wynikało, że zadzwonił do niej mężczyzna podający się za przedstawiciela banku. Oszust powiedział, że ktoś może włamać się na jej konto, dlatego została poproszona o działanie wyprzedzające. Kobieta miała przekazać swoje oszczędności na rachunek techniczny. W tym celu zautoryzowała kilka transakcji BLIK oraz przelew. Łącznie straciła ponad 30 tysięcy złotych. Gdy zorientowała się, że ma do czynienia z przestępcami od razu zablokowała swoje konto.


W sobotę w Łęcznej Jarmark Wielkanocny

Policjantka z wizytą w szkole podstawowej

Zmiany w Zarządzie Górnika

Akrobatyka i gimnastyka sportowa - zajęcia dla dzieci i młodzieży!Andis TS-1 maszynka do golenia kod rabatowy, kup z najlepszą ceną!

Dlaczego przeprowadza się badania gruntu?

Kolekcja DeeZee na sezon SS23. Sprawdź najnowsze trendy!

Jak dbać o maszyny rolnicze po sezonie?


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.045 sek. (7)