46

reklama Łęczna
Pożarfot. Archiwum / zdjęcie ilustracyjne
10:05 · 11 marca 2023 przez KP PSP Łęczna / red.

Kronika Strażacka - pożar na terenie gminy Spiczyn

reklama Łęczna
oferta reklamowa
  W okresie od 2 do 9 marca do stanowiska kierowania KP PSP w Łęcznej wpłynęło 5 zgłoszeń. Dwa z nich dotyczyły pożarów.

5 marca br. o godz. 23:33 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łęcznej otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego z częścią mieszkalną w miejscowości Zawieprzyce - Kolonia w gminie Spiczyn.

Do działań zadysponowano zastęp straży pożarnej z KP PSP w Łęcznej oraz 5 zastępów z OSP: Charlęż, Januszówka, Spiczyn, Jawidz, Ludwin. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się budynek gospodarczy (słupy murowane, ściany z desek) z częścią mieszkalną(murowaną). Właściciel znajdował się na zewnątrz budynku . Dach zawalił się do środka, drewniane ściany uległy całkowitemu spaleniu. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 2 prądów wody w natarciu na palący się budynek oraz jeden prąd w obronie na sąsiednią stodołę oddaloną ok 4 m od palącego się obiektu, pożar zlokalizowano a następnie przerzucano znajdujące się w środku drewno opałowe i przelewano je wodą. Działania zakończono.

Akcja ratownicza trwała 2 godz. 53 min., wzięło w niej udział 7 zastępów - 34 ratowników.


Drugi z pożarów zgłoszonych w tym okresie dotyczył pożaru sadzy w kominie. Strażacy brali też udział w akcjach dotyczących zdarzenia w komunikacji drogowej, zalanego mieszkania i drzewa blokującego jezdnię.


W sobotę w Łęcznej Jarmark Wielkanocny

Policjantka z wizytą w szkole podstawowej

Zmiany w Zarządzie Górnika

Akrobatyka i gimnastyka sportowa - zajęcia dla dzieci i młodzieży!Co to jest firma windykacyjna? Jakie ma obowiązki i co może?

Wieszak na kurtki - stylowy i praktyczny niezbędnik poczekalni i przedpokoju?

Rodzicu - nie bój się wizyty z dzieckiem u psychologa

Co może, a czego nie może jeść pies?


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.091 sek. (7)