33

reklama Łęczna
Komunikat
10:51 · 14 marca 2023 przez Policja; młodszy aspirant Izabela Zięba

Straciła 10 tysięcy złotych podczas sprzedaży ubranek dziecięcych!

reklama Łęczna
oferta reklamowa
  Mieszkanka powiatu łęczyńskiego na jednym ze znanych portali internetowych wystawiła ubranka dziecięce. Dosłownie chwilę później ze sprzedającą skontaktowała się osoba zainteresowana zakupem spódniczki i przesłała link służący do sfinalizowania transakcji. Zamiast wpłaty za wystawiony przedmiot, 39-latka straciła 10 tysięcy złotych złotych!!!

Wczoraj do łęczyńskiej komendy zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą cyberprzestępców. Na jednym z portali internetowych 39-latka wystawiła na sprzedaż ubranka dziecięce. Nie musiała czekać długo, gdy skontaktowała się z nią osoba zainteresowana zakupem spódniczki. W kolejnym kroku sprzedająca otrzymała wiadomość mailową, z treści której wynikało, że płatność powiodła się oraz link "kliknij dalej" mający służyć do sfinalizowania transakcji. Tu sprzedająca popełniła błąd. Kliknęła w przesłany link prowadzący do strony łudząco przypominającej stronę banku, po czym wpisała dane potrzebne do logowania do bankowości internetowej. Tymczasem oszust, mając pogląd na jej hasła, zalogował się na jej rzeczywiste konto bankowe i wypłacił ponad 10 tysięcy złotych.

Apelujemy o zachowanie ostrożności przy zawieraniu transakcji internetowych. Pamiętaj, że sprzedając w internecie również możesz być oszukany. Najbezpieczniej jest wpisać samodzielnie adres strony serwisu ogłoszeniowego czy strony internetowej banku, sprawdzając przy tym czy witryna jest bezpieczna. Oszuści podszywają się pod kupujących i za pomocą fałszywych linków wyłudzają dane dostępowe do kont bankowych, a następnie wypłacają pieniądze.


W sobotę w Łęcznej Jarmark Wielkanocny

Policjantka z wizytą w szkole podstawowej

Zmiany w Zarządzie Górnika

Akrobatyka i gimnastyka sportowa - zajęcia dla dzieci i młodzieży!Razem z Google Ads utwórz opłacalną kampanię reklamową. Podpowiadamy jak!

Kiedy dodawać posty na Instagramie?

Męskie perfumy na imprezę. Top 5 oryginalnych zapachów

Jak wykorzystać ciasto drożdżowe?


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.100 sek. (7)