77

reklama Łęczna
Policjantka z wizytą w szkole podstawowej
13:19 · 30 marca 2023 przez Policja; starszy aspirant Magdalena Krasna

Policjantka z wizytą w szkole podstawowej

reklama Łęczna
oferta reklamowa
  Policjantka z łęczyńskiej komendy odwiedziła uczniów ze Szkoły Podstawowej w Januszówce. Funkcjonariuszka rozmawiała z najmłodszymi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie przede wszystkim na drodze, dodatkowo z uczniami klas starszych o agresji, przemocy, cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej.

Policjantka z łęczyńskiej komendy odwiedziła uczniów ze Szkoły Podstawowej w Januszówce. Celem tego spotkania było przekazanie wszelkich informacji dotyczących bezpieczeństwa.

Policjantka rozmawiała z uczniami na temat bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze i omawiała zagrożenia wynikające z ich nieprzestrzegania. Wskazywała jak ważne dla zwiększenia bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych. Przypomniała przepisy i zasady prawidłowego poruszania się po drogach na rowerze. Podkreślała, że bez względu na to w jakim charakterze korzystamy z drogi, dla własnego bezpieczeństwa stosujmy zasadę, która jest hasłem prowadzonej akcji: "Na Drodze - Patrz i Słuchaj!"

Z kolei ze starszymi uczniami dodatkowo omówiono zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną. Omówiony został katalog najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych. Poruszono zagadnienia cyberprzemocy, ochrony danych osobowych. Policjanci przestrzegali młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu. Ponadto poruszono tematy z zakresu praw człowieka.


reklama Łęczna

Imprezy z okazji Dnia Dziecka - Gdzie i jakie atrakcje?

GKS Górnik Łęczna, triumfuje nad TME SMS Łódź i zdobywa wicemistrzostwo Polski

BYŁO MU ZA GORĄCO, WIĘC OMINĄŁ OZNAKOWANY RADIOWÓZ I PRZEJECHAŁ NA CZERWONYM ŚWIETLE

PO "PRÓBNEJ TRANSAKCJI" STRACIŁ PIENIĄDZEDlaczego warto zdecydować się na zakup laptopa na raty?

Komponujemy szafę męską - najlepsze modele spodni eleganckich i codziennych

Dlaczego warto regularnie odwiedzać dentystę? Najważniejsze powody

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę w jakimś temacie? Sprawdź, jak to zrobić!


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.089 sek. (7)