65

reklama Łęczna
51-latek usłyszał 36 zarzutów oszustwa
14:17 · 12 maja 2023 przez Policja, nadkomisarz Andrzej Fijołek

51-latek usłyszał 36 zarzutów oszustwa

reklama Łęczna
oferta reklamowa
  Policjanci zatrzymali 51-latka z powiatu łęczyńskiego podejrzanego o oszustwa. Mężczyzna miał inwestować pieniądze na giełdzie oferując 21 % zysku dla osób, które powierzyły mu swoje pieniądze.

Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej poprowadzą policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KWP w Lublinie. Jak ustalili, zatrzymany 51 - latek od 2010 roku zajmował się inwestowaniem pieniędzy na giełdzie. Zawierał transakcje terminowe o najwyższym stopniu ryzyka z tzw. dźwignią finansową. Fundusze pochodziły od osób prywatnych, które uwierzyły mu w zapewnienia o 21% zysku w skali roku. Inwestowanie pieniędzy przez 51-latka nie tylko nie przynosiło zysku ale generowało straty.

Pieniędzmi nowych "klientów" zaczął więc pokrywać rzekome zyski dotychczasowych "klientów". Gdy nowych chętnych na inwestowanie zabrakło postanowił zaciągnąć kredyty w bankach i podmiotach udzielających pożyczek posługując się fałszywym zaświadczeniem o dochodach. W efekcie swoich działań doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 29 osób i 7 podmiotów gospodarczych na łączną kwotę 3,7 mln zł. Po zatrzymaniu 51-latek usłyszał 36 zarzutów oszustwa, a następnie po wniosku Prokuratury Okręgowej w Lublinie, został tymczasowo aresztowany przez Sąd. Grozi mu do 10 lat więzienia.


reklama Łęczna

Imprezy z okazji Dnia Dziecka - Gdzie i jakie atrakcje?

GKS Górnik Łęczna, triumfuje nad TME SMS Łódź i zdobywa wicemistrzostwo Polski

BYŁO MU ZA GORĄCO, WIĘC OMINĄŁ OZNAKOWANY RADIOWÓZ I PRZEJECHAŁ NA CZERWONYM ŚWIETLE

PO "PRÓBNEJ TRANSAKCJI" STRACIŁ PIENIĄDZECo to jest firma windykacyjna? Jakie ma obowiązki i co może?

Dlaczego warto regularnie odwiedzać dentystę? Najważniejsze powody

Kiedy przydadzą Ci się raczki w górach?

Od czego zacząć inwestowanie na giełdzie?


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.070 sek. (7)