72

reklama Łęczna
W szkołach na terenie powiatu powstaną ekopracownie
08:49 · 17 maja 2023 przez WFOŚiGW / red.

W szkołach na terenie powiatu powstaną ekopracownie

  Nowoczesne ekopracownie powstaną w szkołach na terenie powiatu łęczyńskiego.

48 szkół z województwa lubelskiego otrzyma dofinasowanie na stworzenie nowoczesnych ekopracowni. Rozwój infrastruktury edukacyjnej jest możliwy w ramach rozstrzygniętego właśnie konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie pn. "Ekopracownia - zielone serce szkoły". Dzięki dotacji uczniowie zyskają przyjazne miejsca do nauki i rozwijania swoich zainteresowań z zakresu przedmiotów przyrodniczych oraz odnawialnych źródeł energii (OZE).

Projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach, realizowany jest przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW). Ma on na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie m.in. czystego powietrza, odnawialnych źródeł energii czy niskoemisyjnego transportu.

- Nowoczesna edukacja ekologiczna powinna wzmacniać naturalną ciekawość świata. Stwarzać okazję do poznawania i przeżywania, obserwowania oraz działania. Jestem pewna, że nauka w nowoczesnych ekopracowniach przyczyni się do wzrostu zainteresowania energetyką, klimatem i ochroną środowiska, a dla wielu uczniów okaże się też wstępem do realizacji inicjatyw na rzecz ochrony środowiska - tłumaczy minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

15 maja br., Zarząd WFOŚiGW w Lublinie zatwierdził listę laureatów konkursu w woj. lubelskim. Znajduje się na niej 48 placówek - 24 z nich stworzy ekopracownie przyrodnicze, zaś kolejne 24 ekopracownie OZE. Na te pierwsze dofinansowanie wynosi do 50 tys. zł, zaś na drugie do 75 tys. zł. Łączna pula udzielonych dotacji wyniesie nawet 3 mln zł.

Na liście laureatów Konkursu "Ekopracownia - zielone serce szkoły" Ekopracownie OZE znalazł się Zespół Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie. Ekopracownia przyrodnicza powstać ma na terenie Szkoły Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dratowie.

Zgodnie z harmonogramem konkursu najpóźniej do końca maja 2023 roku z wybranymi placówkami zostaną podpisane umowy, a na początku czerwca rozpoczną się prace wykonawcze.


reklama Łęczna

Imprezy z okazji Dnia Dziecka - Gdzie i jakie atrakcje?

GKS Górnik Łęczna, triumfuje nad TME SMS Łódź i zdobywa wicemistrzostwo Polski

BYŁO MU ZA GORĄCO, WIĘC OMINĄŁ OZNAKOWANY RADIOWÓZ I PRZEJECHAŁ NA CZERWONYM ŚWIETLE

PO "PRÓBNEJ TRANSAKCJI" STRACIŁ PIENIĄDZEJak dbać o maszyny rolnicze po sezonie?

Pizza - włoskie danie w polskich lokalach

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2023?

Jak dobrać majtki do różnych typów sylwetki?


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.053 sek. (7)