55

reklama Łęczna
reklama Łęczna
oferta reklamowa
  Opublikowano dziś wyniki pierwszego naboru do Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich.

Dokładny budżet projektu jakim Ministerstwo Sportu i Turystyki wesprze budowę 360 przyszkolnych hal sportowych w ramach pierwszego naboru wyniesie 730 154 942 zł! Budowa pierwszych hal przewidziana jest do realizacji jeszcze w 2023 r.

- Sukces pierwszego naboru to niewątpliwie efekt starannie przeprowadzonego pilotażu, który pozwolił nam dostosować docelowy Program do oczekiwań samorządowców. Cieszę się, że jeszcze w tym roku przy szkołach na terenie całego kraju powstanie pierwszych kilkadziesiąt zadaszonych, pełnowymiarowych hal sportowych. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie Programem już dzisiaj chcę zapowiedzieć kolejna turę naboru, w ramach którego wnioski na realizację będzie można składać od 1 do 30 czerwca br. Tym samym chcę podtrzymać deklarację naszej determinacji w realizacji Programu Olimpia, dopóty, dopóki każda polska gmina nie wybuduje w pełni funkcjonalnej hali sportowej przy każdej polskiej szkole - mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych. Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu może wynieść nie więcej niż 70 proc. wydatków związanych z realizacją zadania.

W ramach programu dofinansowaniem mogą być objęte dwa rodzaje zadań:

  • budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji;
  • budowa zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m.

Na liście samorządów, które otrzymają dofinansowanie znalazły się:

  • 2 240 000 zł dofinansowania dla Gminy Milejów na zadanie: Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o powierzchni pola gry do 800 m2 wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Białce
  • 2 650 000 zł dofinansowania dla Powiatu Łęczyńskiego na zadanie: Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka Łęcznej

Wnioski na realizację przyszkolnych hal z kolejnej edycji Programu Olimpia będzie można składać od 1 do 30 czerwca 2023 r. Nabór odbędzie się na identycznych zasadach jak pierwsza tura.

Zobacz: Protokoły z posiedzeń Zespołu do spraw opiniowania wniosków zadań inwestycyjnych ze środków budżetu państwa - Program Olimpia


reklama Łęczna

Imprezy z okazji Dnia Dziecka - Gdzie i jakie atrakcje?

GKS Górnik Łęczna, triumfuje nad TME SMS Łódź i zdobywa wicemistrzostwo Polski

BYŁO MU ZA GORĄCO, WIĘC OMINĄŁ OZNAKOWANY RADIOWÓZ I PRZEJECHAŁ NA CZERWONYM ŚWIETLE

PO "PRÓBNEJ TRANSAKCJI" STRACIŁ PIENIĄDZEJakie kosiarki spalinowe są najbardziej wydajne i oszczędne w użytkowaniu?

Dlaczego warto zdecydować się na zakup laptopa na raty?

Pizza - włoskie danie w polskich lokalach

Czujnik położenia przepustnicy - co musisz o nim wiedzieć?


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.081 sek. (7)