44

reklama Łęczna
Pizza - włoskie danie w polskich lokalach
19:09 · 31 stycznia 2022 przez K.M. · Artykuł sponsorowany

Pizza - włoskie danie w polskich lokalach

  Ludzie mają różne preferencje, jeżeli chodzi o ulubioną pizzę. Jedni lubią cienkie, inni grube ciasto. Część z nas woli cięższe, mięsne, dopakowane pizze, inni wolą takie z warzywami lub prostą Margaritę. Są osoby, które nie lubią brzegów i zawsze je zostawiają, podczas gdy inni najchętniej je zjadają..., zwłaszcza gdy są chrupkie. Niektórzy nie wyobrażają sobie pizzy bez dodatku sosu czosnkowego, dla innych liczy się tylko sos pomidorowy lub oliwa.

Pizza to często nasz pierwszy wybór z menu lokalu, w którym jemy lunch, czy obiad. Na spotkaniach ze znajomymi niemal zawsze ktoś zamawia pizzę, zwłaszcza że łatwo się nią podzielić. Do wyboru mamy dziesiątki rodzajów tego włoskiego przysmaku. Podawana jest z sosami, ketchupem lub oliwą - każdy ma swój ulubiony sposób jedzenia tej potrawy. Kto nigdy nie jadł dobrej pizzy niech żałuje. Uwielbiana na całym świecie - jedyna królowa barowych dań - to właśnie ona. Włoska pizza.

Pizza - tak jak lubisz

Ludzie mają różne preferencje, jeżeli chodzi o ulubioną pizzę. Jedni lubią cienkie, inni grube ciasto. Część z nas woli cięższe, mięsne, dopakowane pizze, inni wolą takie z warzywami lub prostą Margaritę. Są osoby, które nie lubią brzegów i zawsze je zostawiają, podczas gdy inni najchętniej je zjadają..., zwłaszcza gdy są chrupkie. Niektórzy nie wyobrażają sobie pizzy bez dodatku sosu czosnkowego, dla innych liczy się tylko sos pomidorowy lub oliwa. Jakąkolwiek lubisz pizzę, musisz przyznać, że różne jej rodzaje można kupić naprawdę chyba w większości polskich bistro, barów z gastronomią i restauracji. Włoska potrawa gości w menu naszych lokali częściej niż pierogi, bigos, rosół i schabowy. Zostaliśmy uwiedzeni przez specjał z południa i nie mamy zamiaru z niego rezygnować. A skoro już pizzę kochamy i chętnie ją jemy - wybierajmy tę najlepszą, z wybranych miejscówek.

Pizza? Tylko najlepsza w mieście!

Zależnie od tego, jakie są twoje upodobania jeśli chodzi o pizzę, na pewno powinieneś wybrać lokal, w którym to włoskie danie najbardziej ci smakuje. Jeśli nie masz jednoznacznych preferencji, warto odwiedzać miejsca, gdzie wybór jest spory i fantazja połączona z maestrią kucharza sprawią prawdziwą ucztę twojemu podniebieniu. W Lublinie takim lokalem jest Mojo, bistro w sercu miasta, na miasteczku akademickim. Smakosze znajdą tu propozycje rozpalające wyobraźnię i sprawiające, że ślinka cieknie jeszcze zanim zamówienie dotrze na stolik. 

Jeśli wybierasz się do lokalu grupą, pizza wydaje się niezłym rozwiązaniem, bo każda osoba może spróbować kawałka z kilku różnych pizz, a dzielenie się jedzeniem sprawi, że zaspokoją głód ci bardziej i ci mniej głodni. Pizza jest idealna na spotkania integracyjne z kolegami z pracy, czy każdą inną grupą znajomych. Do tego piwo, wino lub drinki, dla kierowców bezalkoholowe, i dobra zabawa murowana. Trzeba tylko upewnić się, że lokal gdzie imprezujemy ma fajną atmosferę i dobrego kucharza oraz barmana.

Pizza dobra dla każdego

Pizza, jak wspomniane zostało wcześniej, odznacza się bardzo dużą różnorodnością składników, czy typu ciasta. Smakosze tej potrawy oczywiście mają indywidualne gusta co do jakości i smaku pizzy z różnych barów. Trzeba jednak pamiętać, że szanujący się lokal, jak bistro z gastronomią, powinien mieć opcje dla osób o różnych preferencjach. Właśnie po to, aby mogły tu bawić się grupy złożone z klientów o rozmaitych gustach. Warto zawsze mieć w menu opcje dla wegetarian. Jaroszy jest w Polsce coraz więcej i naprawdę czasem trudno im najeść się na mieście. I nie, pizza z tuńczykiem, lub owocami morza  nie jest wege. W karcie dań należy umieścić opcje dla osób, które wolą łagodne smaki i dla tych, którzy muszą czuć, że pizza jest ostra, pikantna i pali. Kobiety najczęściej sięgają po lżejsze warianty, z większą ilością warzyw. Mężczyźni z kolei nierzadko preferują pizze mięsne, cięższe, ze sporą ilością wędlin. Oczywiście istnieje spora grupa profanów, amatorów pizzy z ananasem. Ci heretycy również powinni mieć coś z życia - warto więc umieścić w menu hawajską, słono-słodką pizzę. 

Wybór lokalu serwującego pizzę, w którym mamy jeść lub imprezować, czy zamówić jedzenie, powinien brać pod uwagę nasze upodobania, renomę restauracji oraz jakość serwowanych posiłków. Nie warto z głodem grać w ruletkę i decydować się na pierwszy lepszy bar. Dobra zabawa wymaga dobrego jedzenia. A dobre jedzenie - dobrego kucharza. Tacy są tylko w najlepszych bistro, więc wbijajcie i dzwońcie tylko tam, gdzie jest najsmaczniej.


W sobotę w Łęcznej Jarmark Wielkanocny

Policjantka z wizytą w szkole podstawowej

Zmiany w Zarządzie Górnika

Akrobatyka i gimnastyka sportowa - zajęcia dla dzieci i młodzieży!Meble ze stali nierdzewnej - niezbędne w restauracji i nie tylko

Co może, a czego nie może jeść pies?

Jak wykorzystać ciasto drożdżowe?

Adwokat czyli rozwiązania prawne dla klientów


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.067 sek. (7)