59

reklama Łęczna
Od czego zacząć inwestowanie na giełdzie?
12:00 · 30 września 2022 przez K.M. · Artykuł sponsorowany

Od czego zacząć inwestowanie na giełdzie?

  Dziesiątki milionów ludzi na całym świecie zajmują się handlem, ale tylko nieliczni robią to profesjonalnie. Niewiele osób traktuje handel giełdowy jako drugą pracę. Dużo uwagi w nawiązaniu do giełdy poświęca się pieniądzom, choć są one tylko wynikiem, a nie celem. Oczywiście pieniądze są ważne, ale podstawowym celem lekarza jest wyleczenie pacjenta, a nie uzyskanie honorarium. Podobnie, trader musi mieć prawidłowe mechanizmy działania podczas otwierania i zamykania pozycji. Zysk przyjdzie, jeśli będziesz działać w sposób zdyscyplinowany i poprawny.

Skutecznych handlowców giełdowych jest niewielu

Skuteczni traderzy to ci, którzy zapanowali nad swoimi emocjami, którzy są ponad swoimi lękami i nadziejami. Niewątpliwie znajomość ekonomii i matematyki pomaga szybciej zrozumieć sytuację, zrozumieć ruchy wykresów. Jednak w kluczowym momencie wiedza ta zostaje przyćmiona przez chwilowe obawy o utratę lub zyskanie kapitału. Skuteczni inwestorzy giełdowi to ludzie wytrwali. Potrafią zmotywować się do wykonywania codziennych czynności - czytania wiadomości, wybierania określonych scenariuszy, które mają miejsce na wykresach. Takich ludzi jest bardzo mało. Trading jest jak posiadanie własnej firmy, nie jesteś do niczego zmuszany, nie ma szefa, który da Ci zadanie, a potem wielokrotnie powie, że masz je wykonać. Dlatego na giełdzie ci, którzy zarobili i ci, którzy stracili, nie dzielą się 50-50, ale około 10-90. Taki jest przybliżony rozkład kierowników i podwładnych na świecie. Jeśli nie jesteś przygotowany do rządzenia sobą, będą tobą rządzić emocje.

Czy kursy inwestycyjne online są przydatne?

Jeśli nie wiesz nic o giełdzie, ale bardzo chcesz zacząć handlować akcjami, to warto zacząć od szkolenia giełdowego i zapoznać się z listą instrumentów finansowych, które Saxo forex broker ma w swojej ofercie. Należy zdawać sobie sprawę, że samo szkolenie teoretyczne nie wystarczy do osiągnięcia sukcesu. Niezbędne jest doświadczenie w handlu. Zapytaj inwestorów wokół siebie i sformułuj swój własny pogląd na to, jak zachowywać się na giełdzie. Pamiętaj, aby wybrać kursy, na których codziennie omawiasz i patrzysz na prawdziwe notowania i giełdy - czy to NYSE, NASDAQ czy GPW. Najlepiej po kursie inwestycyjnym założyć konto testowe i wszystko wypróbować. Niestety, konta demo (mimo że to przydatna rzecz dla początkujących) - nie pozwoli Ci doświadczyć emocji, które będą Ci towarzyszyć podczas handlu za prawdziwe pieniądze. Dlatego zaleca się otwarcie małego konta rzeczywistego na początek aby zdobyć doświadczenie w handlu akcjami na prawdziwych giełdach bez ryzykowania dużej sumy pieniędzy.

 Przydatne książki na temat tradingu

Najbardziej przydatne są następujące książki o handlu akcjami: Edwin Lefebvre "Wspomnienia gracza giełdowego" (biografia Jesse Livermore, bardzo znanego tradera z przeszłości), Jesse L. Livermore "Jak handlować akcjami". Polecana jest również lektura dwóch bardzo popularnych i przydatnych książek: Theodore'a Dreisera "Finansista", jednego z największych dzieł w literaturze światowej, oraz Nassiba Taleba, nowoczesnej książki "Czarny łabędź". Ogólnie rzecz biorąc, należy cały czas czytać książki o giełdzie, gdyż rynek się zmienia, a także zdobywać praktyczne doświadczenie podczas codziennego handlu.


reklama Łęczna

Imprezy z okazji Dnia Dziecka - Gdzie i jakie atrakcje?

GKS Górnik Łęczna, triumfuje nad TME SMS Łódź i zdobywa wicemistrzostwo Polski

BYŁO MU ZA GORĄCO, WIĘC OMINĄŁ OZNAKOWANY RADIOWÓZ I PRZEJECHAŁ NA CZERWONYM ŚWIETLE

PO "PRÓBNEJ TRANSAKCJI" STRACIŁ PIENIĄDZEWieszak na kurtki - stylowy i praktyczny niezbędnik poczekalni i przedpokoju?

Dlaczego warto zdecydować się na zakup laptopa na raty?

Komponujemy szafę męską - najlepsze modele spodni eleganckich i codziennych

Efektywna ozdoba każdego ogrodu


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.093 sek. (7)