50

reklama Łęczna
5 tradycyjnych dań, które warto zjeść będąc w polskiej restauracji
19:29 · 15 lutego 2023 przez wp · Artykuł sponsorowany

5 tradycyjnych dań, które warto zjeść będąc w polskiej restauracji

  Polska kuchnia jest bardzo różnorodna i obfituje w wiele smacznych dań, ale jest kilka klasyków, które są szczególnie umiłowane przez Polaków. Co można polecić obcokrajowcowi i po jakie tradycyjne dania warto sięgnąć, odwiedzając polską restaurację? Oto lista pięciu najpopularniejszych potraw!
 1. Kotlet schabowy 

  prawdziwym królem wśród tradycyjnych potraw jest kotlet schabowy. W wielu domach od pokoleń podawany jest na niedzielny obiad. Jego przygotowanie jest nieco czasochłonne, ale możne też wybrać się na gotowe, bo pyszne schabowe oferuje w swoim menu restauracja z kuchnią polską w Warszawie Na Skrajnej. Zazwyczaj kotlet schabowy podawany jest z ziemniakami i zasmażaną kapustą. 

 2. Pierogi

  Polska kuchnia słynie również z pierogów, które mogą mieć różne farsze. Najbardziej klasyczny farsz to ten z ziemniaków, twarogu i cebulki, czyli tzw. pierogi ruskie. Ale można przyrządzić je też z mięsem, kapustą i grzybami lub na słodko. W tym ostatnim wariancie najpopularniejsze są pierogi z truskawkami i jagodami.
 3. Gołąbki

  to kolejne bardzo smaczne danie, którym zajada się wielu obcokrajowców. Składają się z mielonego mięsa wieprzowego i ryżu, które po wymieszaniu zawija się w liście sparzonej białej kapusty. Czasami ryż jest zastępowany kaszą, co jest równie smacznym połączeniem. W formie obiadowej gołąbki obowiązkowo muszą być podawane z ziemniakami, a całość obficie musi zostać polana sosem pomidorowym. 
 4. Kluski śląskie

  to nic innego, jak połączenie ugotowanych ziemniaków i mąki. Z tak powstałej masy formuje się kuleczki, a na ich środku wykonywane jest wgłębienie. Kluski z roladą wołową i modrą kapustą to danie, które absolutnie warto skosztować, będąc w restauracji!
 5. Rosół

  w zestawieniu pojawiła się też pozycja dla miłośników zup, która serwowana jest gościom niemal na wszystkich weselach czy przyjęciach komunijnych. Mowa oczywiście o aromatycznym rosole z makaronem i natką pietruszki.

  Wymienione potrawy to klasyki, z których słynie polska kuchnia i które warto zamówić, będąc w restauracji!

W sobotę w Łęcznej Jarmark Wielkanocny

Policjantka z wizytą w szkole podstawowej

Zmiany w Zarządzie Górnika

Akrobatyka i gimnastyka sportowa - zajęcia dla dzieci i młodzieży!Kiedy przydadzą Ci się raczki w górach?

Narożniki z funkcją spania

Efektywna ozdoba każdego ogrodu

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2023?


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.067 sek. (8)