42

reklama Łęczna
Historia samochodu z Niemiec
08:27 · 21 lutego 2023 przez om · Artykuł sponsorowany

Historia samochodu z Niemiec - 4 sposoby na to, aby ją sprawdzić

reklama Łęczna
oferta reklamowa
  Decydując się na sprowadzenie samochodu z Niemiec, powinieneś poznać jego historię. Dzięki niej dowiesz się, czy jest to auto warte swojej ceny. Poznaj skuteczne sposoby na to, aby sprawdzić najważniejsze informacje o niemieckim aucie. W ten sposób zmniejszysz ryzyko, że nabędziesz pojazd, który Cię rozczaruje.

Dostęp do historii pojazdu możesz uzyskać na kilka różnych sposobów. Zobacz, który z nich najlepiej zastosować w Twoim przypadku.

1. Zamów raport na podstawie numeru VIN

Numer VIN to indywidualne oznaczenie każdego samochodu. Jest to ciąg cyfr i liter umieszczany na różnych elementach konstrukcyjnych auta. Jego znajomość pozwoli Ci zweryfikować historię pojazdu, który Cię interesuje. Aby to zrobić, możesz skorzystać z komercyjnej oferty firmy zajmującej się przygotowywaniem raportów na temat konkretnych samochodów.

Najpopularniejsze z nich, takie jak autobaza.pl czy autoDNA.pl umożliwiają zamówienie odpłatnego raportu. Znajdziesz w nim różne informacje, które firmy uzyskały m.in. z zagranicznych towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki takim raportom historia pojazdu z Niemiec nie będzie dla Ciebie tajemnicą.

2. Sprawdź dane zgromadzone przez TÜV

TÜV, czyli Technischer Überwachungsverein to niemiecki odpowiednik polskich stacji diagnostycznych. Właściciele pojazdów zza Odry muszą regularnie przeprowadzać ich przeglądy techniczne, a po każdym z nich otrzymują raport. Jeśli chcesz kupić auto z Niemiec, to poproś dotychczasowego właściciela o udostępnienie takiego dokumentu. Znajdziesz w nim informacje m.in. o:
  • stanie licznika,
  • miejscu i dacie ostatniego przeglądu,
  • wykrytych usterkach technicznych,
  • ogólnym stanie pojazdu.
Jeśli sprzedawca nie ma oporów przed pokazaniem Ci tych danych, to możesz założyć, że nie chce Cię oszukać.

3. Przeszukaj bazę CEPiK

CEPiK to Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców. Jest to system informatyczny, który umożliwia skorzystanie z usługi Historii Pojazdów dostępnej na stronie https://historiapojazdu.gov.pl/. Uzyskanie danych w ten sposób jest bardzo proste. Wystarczy, że po wejściu na stronę podasz niezbędne dane auta, takie jak:

  • numer VIN,
  • numer rejestracyjny,
  • datę pierwszej rejestracji.
Otrzymasz raport, z którego dowiesz się np. czy sprawdzany samochód nie był kradziony lub nie został uszkodzony. Możliwość zweryfikowania danych dotyczących aut sprowadzanych z Niemiec jest dostępna dopiero od niedawna. Warto z niej skorzystać, gdyż jest to darmowa usługa.

4. Poproś o raport z ASO

Raport z Autoryzowanej Stacji Obsługi jest dostępny w przypadku samochodów nie starszych niż 4 - 5 lat, które objęte są jeszcze gwarancją producenta. Można w nim znaleźć głównie informacje dotyczące zakresu napraw przeprowadzanych w samochodzie. Dane te są odpłatę i udostępnianie wyłącznie na wniosek właściciela auta. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz sprawny pojazd o dobrej historii serwisowej, to warto poprosić o taki raport.

Jeśli chcesz sprawdzić wiarygodność sprzedawcy samochodu z Niemiec, masz do dyspozycji zarówno bezpłatne, jak i odpłatne możliwości. Dzięki nim ocenisz, czy warto inwestować w konkretny egzemplarz auta.


W sobotę w Łęcznej Jarmark Wielkanocny

Policjantka z wizytą w szkole podstawowej

Zmiany w Zarządzie Górnika

Akrobatyka i gimnastyka sportowa - zajęcia dla dzieci i młodzieży!Adwokat czyli rozwiązania prawne dla klientów

Prowadź skuteczne działania reklamowe ze specjalistą Google Ads

Kupujesz mieszkanie w Świdniku?

OZE - jakie warto wykorzystać?


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.094 sek. (8)