41

reklama Łęczna
Psycholog
15:28 · 11 marca 2023 przez J.G. · Artykuł sponsorowany

Rodzicu - nie bój się wizyty z dzieckiem u psychologa

  Jak wygląda konsultacja w sprawie dziecka z psychologiem?

Na pierwsze spotkanie w gabinecie psychologa zapraszamy rodziców bez dziecka. Dobry psycholog dziecięcy przeprowadza zawsze szczegółowy wywiad dotyczący rozwoju Waszego dziecka i tego, co Was niepokoi. W trosce o najmłodszych powinno się stosować metodę "nigdy o dziecku przy dziecku".

Kolejne spotkania odbywają się już z dzieckiem. Rodzic, poza wyjątkowymi przypadkami czeka poza gabinetem. Dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko czuje się bardziej swobodnie i ma możliwość podzielenia się informacjami, o których nie chce wspominać opiekunowi. W przypadku młodszych dzieci, czasami niepokój uniemożliwia samodzielne pozostanie dziecka w gabinecie. W takich sytuacjach zapraszamy również opiekuna, który obserwuje spotkanie i zapewnia maluchowi poczucie bezpieczeństwa.

Zdarza się, że psycholog mimo iż sprawa dotyczy dziecka, pracuje głównie z rodzicami. Niektóre sytuacje wymagają wsparcia opiekuna i nauczenia go sposobów radzenia sobie z zachowaniami dziecka.

Spotkania psychologa z dzieckiem wyglądają inaczej niż rozmowa z dorosłym. Podczas wizyty psycholog zapoznaje się z dzieckiem zapewniając mu komfort i bezpieczeństwo. Przeważnie spotkania rozpoczynają się od wspólnego rysowania, gier i zabawy, podczas których dziecko ma szansę otworzyć się i zaufać nowo poznanej osobie.

Podsumowaniem odbytych wizyt jest konsultacja wychowawcza z rodzicami w celu omówienia obserwacji i wniosków. Współpraca z rodzicami jest bardzo ważna. Dzięki zrozumieniu istoty problemu i wsparciu całej rodziny dziecko ma szansę uporać się ze swoimi trudnościami. Rekomenduje się, by na spotkania przychodzili oboje rodzice. Daje to możliwość poznania perspektywy dwóch stron. Jeśli odczuwasz niepokój związany z zachowaniami dziecka, a nie masz czasu udać się na stacjonarną wizytę, możesz umówić się na konsultację on-line. W Gabinecie Wzrastam takie wizyty realizują psycholożki i pedagożki specjalne Alicja Ciesielska-Grzyb oraz Paulina Turowska.

Rodzicu pamiętaj - nie warto odkładać wizyty u specjalisty "na później". Niestety problemy nie rozwiążą się same, a brak reakcji ze strony otoczenia może je dodatkowo pogłębić. Wspólne zatroszczenie się o funkcjonowanie dziecka może pomóc jak najszybciej podjąć właściwe oddziaływania, które zminimalizują wpływ wyzwań rozwojowych na funkcjonowanie dziecka.


W sobotę w Łęcznej Jarmark Wielkanocny

Policjantka z wizytą w szkole podstawowej

Zmiany w Zarządzie Górnika

Akrobatyka i gimnastyka sportowa - zajęcia dla dzieci i młodzieży!Adwokat czyli rozwiązania prawne dla klientów

Dlaczego warto zdecydować się na zakup laptopa na raty?

Jak ułożyć kamienie w akwarium?

5 zaskakujących i nietypowych zastosowań dla tabletek do zmywarki: Od czyszczenia pralki po usuwanie zapachów!


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.090 sek. (7)