79

reklama Łęczna
O czym należy pamiętać podczas budowy domu?
06:11 · 26 kwietnia 2023 przez wp · Artykuł sponsorowany

O czym należy pamiętać podczas budowy domu?

reklama Łęczna
oferta reklamowa
  Budowa domu to dla wielu największe marzenie w ich życiu, a zarazem ogromne wyzwanie finansowe oraz logistyczne. Podejmując decyzję o przystąpieniu do tego typu inwestycji należy wziąć pod uwagę wiele różnych aspektów. Warto więc dokładnie zastanowić się, o czym pamiętać podczas budowy własnego domu i jak przeprowadzić pracę, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem! Przed rozpoczęciem budowy należy przede wszystkim uzbroić się choćby w podstawową wiedzę na temat tego rodzaju inwestycji. Warto też z odpowiednim wyprzedzeniem rozejrzeć się za sprawdzoną i polecaną przez innych ekipą budowlaną, która świadczy kompleksowe usługi w tym zakresie. O co jeszcze zadbać i jakie obowiązki trzeba spełnić, aby móc postawić dom zgodnie z przepisami?

Jak przygotować się do budowy domu?

Jedną z podstawowych kwestii w przypadku budowy domu jest stworzenie kompleksowego planu całej inwestycji, z podziałem na poszczególne etapy. Mowa tutaj o stanie zero, stanie surowym otwartym, stanie surowym zamkniętym, pracach montażowych, instalacyjnych oraz wykończeniowych. Jeśli chodzi o sprawy formalne, trzeba naturalnie uzyskać pozwolenie na budowę lub w przypadku domu o powierzchni do 70 mkw - zgłosić inwestycję w starostwie powiatowym właściwym dla jej adresu. Kolejnymi etapami, już w terenie, jest określenie dokładnych granic działki budowlanej, ogrodzenie całego terenu, oznaczenie go tablicą informacyjną. Po tym można już przystąpić do właściwych prac, a więc rozpocząć stawianie fundamentów i później całej nieruchomości.

Budowa domu - o czym jeszcze pamiętać?

Stawiając dom trzeba zadbać o wiele aspektów technicznych, w tym m.in. dokonać przyłącza do ogólnej sieci kanalizacyjnej. Na właścicielu każdej nieruchomości spoczywa bowiem obowiązek prawidłowego odprowadzania ścieków. Jak się jednak okazuje, nie na każdym terenie istnieje możliwość podłączenia się do sieci, a jedynym rozwiązaniem jest wówczas budowa tradycyjnego szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków. Inwestor staje więc przed dylematem, którą opcję wybrać. Coraz więcej osób decyduje się na przydomową oczyszczalnię, ponieważ mimo stosunkowo wysokiego kosztu jej budowy, posiada szereg niewątpliwych korzyści.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków - co trzeba wiedzieć?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są przede wszystkim bezobsługowe, tanie w użytkowaniu, a także bardzo ekologiczne. W grę wchodzą bowiem procesy naturalne, a mianowicie usuwanie zanieczyszczeń za pomocą bakterii tlenowych, beztlenowych, a także wielu innych korzystnych mikroorganizmów. Następnie oczyszczone ścieki w postaci wody wracają do środowiska, np. bezpośrednio do gleby. Budowę przydomowej oczyszczalni można oczywiście zaplanować już po zakończeniu budowy domu, ale z wielu względów o wiele lepiej zrobić to już na etapie projektowania nieruchomości. Przy wyborze rodzaju przydomowej oczyszczalni trzeba wziąć pod uwagę m.in. wielkość działki, jakość gleby, wysokość wód gruntowych, liczbę domowników, a także zadbać o to, aby zachowane zostały odpowiednie odległości np. od instalacji czy zabudowań.


reklama Łęczna

Imprezy z okazji Dnia Dziecka - Gdzie i jakie atrakcje?

GKS Górnik Łęczna, triumfuje nad TME SMS Łódź i zdobywa wicemistrzostwo Polski

BYŁO MU ZA GORĄCO, WIĘC OMINĄŁ OZNAKOWANY RADIOWÓZ I PRZEJECHAŁ NA CZERWONYM ŚWIETLE

PO "PRÓBNEJ TRANSAKCJI" STRACIŁ PIENIĄDZEKomponujemy szafę męską - najlepsze modele spodni eleganckich i codziennych

Dlaczego warto zdecydować się na zakup laptopa na raty?

Razem z Google Ads utwórz opłacalną kampanię reklamową. Podpowiadamy jak!

Prowadź skuteczne działania reklamowe ze specjalistą Google Ads


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.081 sek. (7)