45

reklama Łęczna
Ks
10:47 · 21 marca 2022 przez K.M. · Artykuł sponsorowany

Magiczne książki dla dzieci, czyli jakich tytułów warto szukać?

reklama Łęczna
oferta reklamowa
  Magiczne przygody to bardzo intrygujący temat, a niektóre książki z elementami fantastycznymi już na dobre weszły do kanonu literatury. Co więcej, wiele z nich kierowanych jest głównie do dzieci i młodzieży. Tego typu historie łączą często walory edukacyjne z niezapomnianą rozrywką, jaka płynie z odkrywania świata oczami bohaterów. Nie dziwi więc fakt, że wybierając prezent dla dziecka, wiele osób sięga właśnie po powieści, w których spotkać można smoki, czarodziejów, czy inne nadnaturalne stworzenia. Jakich zatem tytułów warto szukać, udając się na poszukiwanie idealnego upominku?

Opowieści dla maluchów

Wielu rodziców decyduje się na wprowadzenie swojej pociechy w magiczny świat książek już we wczesnym dzieciństwie. Należy jednak pamiętać, że treść powinna być dostosowana do wieku malucha, mogą one bowiem nie zrozumieć skomplikowanych fabuł lub wystraszyć się czarnych charakterów.  Warto zapoznać dziecko ze światem sympatycznych wróżek, ofiarowując maleństwu książkę Elfi pyłek i wyprawa po jajko napisaną przez Gail Carson Levine. Historia osadzona jest w świecie znanej z Piotrusia Pana Nibylandii, koncentruje się jednak na elfie Bryłce, która musi odkryć swój talent. Na szczęście spotka na swojej drodze masę życzliwych postaci, które jej w tym pomogą.

Nie tylko lektury

Wiele osadzonych w fantastycznym świecie książek należy do kanonu lektur pierwszych klas szkoły podstawowej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zapoznać z nimi dzieci nieco wcześniej.  Możesz więc zwrócić uwagę na klasyki pióra polskich autorów, takie jak Karolcia autorstwa Marii Kruger czy niezapomniana Akademia Pana Kleksa Jana Brzechwy. Pierwsza książka opowiada o dziewczynce, która w trakcie przeprowadzki znajduje błękitny koralik obdarzony czarodziejską mocą spełniania życzeń. Druga to historia niezwykłej szkoły dla chłopców, prowadzonej przez ekscentrycznego, biegłego w sztukach magicznych nauczyciela.

Klasyki ze światowego kanonu

Starsze dzieci doceniają nie tylko magiczną aurę, ale i ciekawie skonstruowana fabułę lub bohaterów, z którymi mogą się utożsamiać. Poszukując upominku dla starszaka, koniecznie zapoznaj je więc z mającym już miano kultowego światem Harry'ego Pottera. Pierwsza książka autorstwa J.K. Rowling, zatytułowana Harry Potter i Kamień Filozoficzny, rozpoczyna słynny na całym świecie cykl o przygodach małego czarodzieja. Książki z serii Harry Potter znajdziesz również w e-księgarniach, możesz więc skompletować od razu całą sagę (składającą się z siedmiu tomów, po jednym na każdy rok nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart).  Równie zapadający w pamięć jest cykl Opowieści z Narnii C.S. Levisa, osadzony w fantastycznej krainie zwanej Narnią, do której wstęp mają tylko wybrani. Seria należy już do kanonu światowej literatury, od lat zachwyca też kolejne pokolenia czytelników.


W sobotę w Łęcznej Jarmark Wielkanocny

Policjantka z wizytą w szkole podstawowej

Zmiany w Zarządzie Górnika

Akrobatyka i gimnastyka sportowa - zajęcia dla dzieci i młodzieży!Od czego zacząć inwestowanie na giełdzie?

Kupujesz mieszkanie w Świdniku?

Meble ze stali nierdzewnej - niezbędne w restauracji i nie tylko

Adwokat czyli rozwiązania prawne dla klientów


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.071 sek. (7)