71

reklama Łęczna
Wieszak na kurtki
06:55 · 20 maja 2022 przez K.M. · Artykuł sponsorowany

Wieszak na kurtki - stylowy i praktyczny niezbędnik poczekalni i przedpokoju?

  Wieszak na kurtki, stojak na parasole, wygodne krzesło czy ławka to niezbędniki, które powinny znaleźć się w każdej poczekalni, ale również w przedpokoju mieszkania czy domu. Jak zatem urządzić to wnętrze, aby było funkcjonalne, ale również prezentowało się stylowo.

  1. Recepcja i poczekalnia - co powinno się w nich znaleźć?
  2. Rodzaje wieszaków na kurtki 
  3. Wieszaki na ubrania do sypialni i garderoby

1. Recepcja i poczekalnia - co powinno się w nich znaleźć?

Recepcja i poczekalnia to pierwsze pomieszczenie, które widzi klient/pacjent. Warto więc zadbać, aby było one schludne i modnie urządzone, a przy okazji spełniało swoje funkcjonalne zastosowanie. Zdecydowanie niezbędne jest umieszczenie wieszaków na odzież wierzchnią, zarówno tych stojących jak i przymocowanych do ściany. Dodatkowo przydatne będą stojaki na parasole, wycieraczka, wygodne krzesła lub nieduże kanapy, stoliki oraz gazetniki z prasą.

Zdecydowanie najważniejsze jest wygospodarowanie odpowiedniej ilości miejsca na wieszaki, dzięki którym nawet wielu klientów lub pacjentów czekających w jednym czasie będzie mogło swobodnie znaleźć miejsce na pozostawienie swojej kurtki w holu. Przed wyborem wieszaków, warto przejrzeć oferty sklepów, zdecydować w jakim stylu i kolorystyce ma być urządzone pomieszczenie oraz jakie fundusze są przeznaczone na ten cel. Przykładowy asortyment do poczekalni i rodzaje wieszaków można znaleźć tutaj: https://www.ajprodukty.pl/recepcja-i-poczekalnia/przechowywanie/wieszaki-na-ubrania/wieszaki-na-kurtki

2. Rodzaje wieszaków na kurtki 

Wieszaki na kurtki to nie tylko praktyczne akcesorium, ale może być również stylowe, które świetnie ozdobi pomieszczenie. Wieszak do przedpokoju w małym mieszkaniu powinien zajmować jak najmniej miejsca, w tym przypadku sprawdzi się wieszak ścienny lub po prostu haczyki przymocowane do ściany. Z kolei w domu o sporym metrażu, gdzie nie trzeba oszczędzać przestrzeni śmiało można wybrać stojący wieszak. Do domów w stylu rustykalnym najlepiej sprawdzi się wieszak drewniany, z kolei do minimalistycznych lub nowoczesnych wnętrz pasuje wieszak metalowy bez większych zdobień. Wieszaki wolnostojące mają często dodatkową zaletę w postaci parasolnika umieszczonego na dole wieszaka, dzięki czemu poza okryciem wierzchnim bez problemu można umieść parasol.

Wieszaki do przedpokoju powinny być wykonane przede wszystkim z trwałych materiałów, tak aby utrzymały nawet ciężkie płaszcze. Wieszaki stojące metalowe, drewniane czy ze stali chromowanej mogą też spełniać funkcję praktycznej ozdoby - szczególnie, że sklepy oferują ich szeroki asortyment.

Drewniane wieszaki są chętnie wybierane, ponieważ łatwo można zmienić ich kolor w przypadku, kiedy domownicy decydują się na remont. Na popularności zyskały również metalowe wieszaki - lekkie, minimalistyczne (choć można wybrać również te ze zdobieniami) oraz co ważne - bardzo tanie. Dodatkowo nie są trudne w utrzymaniu czystości. 

Wieszaki teleskopowe do nowoczesnych wnętrz to naprawdę modna i stylowa propozycja. Wieszaki te montowane są z obydwu stron - do sufitu i do podłogi. Są nie tylko praktycznym elementem pomieszczenia, ale również nowoczesną ozdobą. 

3. Wieszaki na ubrania do sypialni i garderoby

Wieszaki na ubrania kojarzą się najczęściej z przedpokojem, są jednak modne i powszechnie używane również w innych pomieszczeniach domu lub mieszkania. Za miejsce do przechowywania ubrań zazwyczaj służą szafy - w przedpokojach wnękowe, w innych pomieszczeniach wolnostojące. Te jednak powoli przechodzą do lamusa, szczególnie jeśli zliczy się ich wady. Nie tylko zabierają sporo miejsca w pomieszczeniu, są ciężkie do przestawienia na wypadek zmiany koncepcji wystroju oraz są stosunkowo drogie, szczególnie w porównaniu do wieszaków. Dlatego za modną i tańszą alternatywę uważa się wieszaki, które świetnie wkomponują się w sypialniany klimat, pod warunkiem, że zostaną wybrane w stylu całego pomieszczenia. 

Jednym z najmodniejszych rodzajów wieszaków do sypialni czy garderoby jest wieszak na ubrania z półkami, które znajdują się na dole i dają dodatkową przestrzeń na przechowywanie rzeczy. Na półkach można umieścić buty lub pudła, w których można przechować różne rzeczy - dzięki temu dom jest uporządkowany, a przy tym prezentuje się naprawdę ciekawie i oryginalnie. 

Wieszak na kółkach to świetna propozycja nie tylko do sypialni, ale również do garderoby. Dzięki swojej trwałej konstrukcji utrzyma wiele ubrań, z kolei dzięki zamontowanym kółkom łatwo go przestawić w inne miejsce w domu.  Wieszak ścienny, najlepiej dwurzędowy sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach. Dzięki dwóm rzędom haczyków z łatwością pomieści odzież wierzchnią domowników i ich gości.  

Wybierając wieszak należy kierować się przede wszystkim swoimi preferencjami i wielkością pomieszczenia, ponieważ kolor z łatwością można zmienić, z kolei sklepy oferują tak szeroki wybór wieszaków, że bez trudu można znaleźć taki, który wkomponuje się w styl wnętrza. Wieszaki można zamówić również w sklepach online, które często oferują niższe ceny oraz bezpieczną dostawę wprost pod drzwi mieszkania. 


W sobotę w Łęcznej Jarmark Wielkanocny

Policjantka z wizytą w szkole podstawowej

Zmiany w Zarządzie Górnika

Akrobatyka i gimnastyka sportowa - zajęcia dla dzieci i młodzieży!Komponujemy szafę męską - najlepsze modele spodni eleganckich i codziennych

O czym pamiętać przed zakupem nowego laptopa?

Rodzicu - nie bój się wizyty z dzieckiem u psychologa

Chcesz mieć większy biceps? Sprawdź te ćwiczenia!


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.108 sek. (8)