55

reklama Łęczna
Na co zwrócić uwagę przy zakupie okularów przeciwsłonecznych?fot. PIXABAY / CC0 / crown-sathees
08:30 · 17 lutego 2023 przez wp · Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę przy zakupie okularów przeciwsłonecznych?

  Jest kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie okularów przeciwsłonecznych. Pierwszą z nich jest ochrona przed promieniowaniem UV. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje nowe okulary oferują 100% ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB, co pomoże zapobiec uszkodzeniu oczu przez szkodliwe promienie słoneczne.

Dlaczego warto zainwestować w dobre okulary przeciwsłoneczne?

Męskie okulary przeciwsłoneczne to inwestycja w Twoje zdrowie. Chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, które może prowadzić do zaćmy, zwyrodnienia plamki żółtej i innych poważnych chorób oczu. Jeśli często przebywasz na zewnątrz w pełnym słońcu (np. jeśli mieszkasz w pobliżu plaży lub ośrodka narciarskiego), okulary są niezbędne do ochrony Twojego wzroku.

Są one nie tylko stylowe, ale także chronią Twoje oczy przed szkodliwymi promieniami UV. Nie chcesz ignorować jakości lub stylu, gdy chodzi o ochronę oczu, więc upewnij się, że kupujesz parę, która pasuje do Twojej twarzy i potrzeb.

Który filtr do okularów przeciwsłonecznych wybrać? UV, polaryzacyjny, a może fotochromy?

Najpopularniejsze rodzaje okularów przeciwsłonecznych to polaryzacyjne i fotochromowe. Soczewki polaryzacyjne mogą pomóc zredukować odblaski, poprawić kontrast i sprawić, że kolory wydają się bardziej żywe. Blokują one również do 99% promieniowania UV.

Każdy rodzaj soczewek filtruje różne rodzaje światła i oferuje swoje własne zalety. Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV mają za zadanie chronić Twoje oczy przed szkodliwymi promieniami, natomiast soczewki polaryzacyjne redukują odblaski od powierzchni takich jak woda czy chodnik. Soczewki fotochromowe ciemnieją pod wpływem promieniowania UV i wracają do jasności w jasnych warunkach.

Zdolność do przepuszczania światła w okularach przeciwsłonecznych

Jest to miara tego, ile światła przechodzi przez soczewkę i dociera do Twoich oczu. Im wyższy procent, tym więcej światła będą przepuszczać Twoje okulary przeciwsłoneczne.

Zdolność przepuszczania światła przez okulary przeciwsłoneczne jest mierzona w jednostce zwanej "procentem przepuszczalności światła widzialnego" (VLT). Im wyższy procent, tym więcej światła przepuszczają Twoje okulary przeciwsłoneczne.

Na przykład, jeśli masz soczewkę o współczynniku VLT 18% i stoisz w bezpośrednim świetle słonecznym, około 82% światła, które trafia do Twoich oczu, przechodzi przez soczewkę.

Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się na okulary przeciwsłoneczne o przepuszczalności światła poniżej 70%, będziesz mrużył oczy i miał problemy z widzeniem w jasnych warunkach.

Jakie okulary męskie przeciwsłoneczne kupić?

Jeśli szukasz pary okularów przeciwsłonecznych, które możesz nosić podczas jazdy, rozważ soczewki polaryzacyjne. Soczewki te redukują odblaski słoneczne, dzięki czemu możesz widzieć wyraźnie przez przednią szybę.

Jeśli cierpisz na bóle głowy lub migreny spowodowane jasnym światłem, spróbuj nosić parę okularów przeciwsłonecznych z ciemnymi oprawkami i przyciemnianymi soczewkami. Przy wyborze pary okularów przeciwsłonecznych należy zwrócić uwagę na następujące cechy:

  • Materiał, z którego wykonane są soczewki. Wybierz soczewki szklane lub poliwęglanowe, jeśli chcesz uzyskać maksymalną ochronę przed promieniami UV i odblaskami.
  • Kształt Twojej twarzy. Jeśli jest okrągła, wybierz prostokątne oprawki, jeśli jest długa, zdecyduj się na bardziej okrągłe oprawki, które dodadzą objętości Twojej twarzy. Istnieje kilka rodzajów okularów przeciwsłonecznych, na których zakup można się zdecydować.

W sobotę w Łęcznej Jarmark Wielkanocny

Policjantka z wizytą w szkole podstawowej

Zmiany w Zarządzie Górnika

Akrobatyka i gimnastyka sportowa - zajęcia dla dzieci i młodzieży!Jak dbać o maszyny rolnicze po sezonie?

O czym pamiętać przed zakupem nowego laptopa?

Kiedy przydadzą Ci się raczki w górach?

Jak ułożyć kamienie w akwarium?


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.102 sek. (8)