72

reklama Łęczna
Jakie wybrać rękawice antyprzecięciowe?
20:32 · 17 kwietnia 2023 przez wp · Artykuł sponsorowany

Jakie wybrać rękawice antyprzecięciowe?

  Kontakt z ostrymi przedmiotami i narzędziami może skończyć się uszkodzeniem naskórka. Warto wobec tego przeciwdziałać przecięciem i przebiciom. Idealnie nadają się do tego rękawice antyprzecięciowe. W przypadku niektórych zawodów ich stosowanie staje się wręcz koniecznością. Pracodawca musi zadbać o zapewnienie pracownikom bezpiecznych warunków pracy. Rękawice stanowią obowiązkowy środek ochrony osobistej.

W jakim celu i kiedy stosuje się rękawice ochronne?

Sposobem na profesjonalne chronienie dłoni jest zakładanie rękawic antyprzecięciowych. W ten sposób powstaje między nimi i ostrymi przedmiotami bariera. Zmniejsza się ryzyko zranienia, urazu, skaleczenia, kontuzji dłoni. Istotne jest to, aby rękawice ochronne były wysokiej jakości, spełniały wszystkie normy BHP. Do ich produkcji sięga się głównie po metalowe siatki, tkaniny nylonowe i poliestrowe, gumę, kevlar, włókna dyneema i spectra. Wyróżnia się rękawice do pracy ze szkłem w przypadku hutników. Ochrony na dłonie potrzebują także dekarze, stolarze, spawacze.

Po rękawice antyprzecięciowe sięgają mechanicy samochodowi, drwale pilarze, pracownicy budowlani, magazynierzy, żołnierze. Są one potrzebne w każdym zawodzie, którego wykonywanie wiąże się z koniecznością wykorzystywania ostrych i ciężkich maszyn. Kontakt ze sprzętem mogącym uszkodzić naskórek sprawia, że rękawice ochronne sprawdzają się idealnie. Jeśli komuś zależy na uniknięciu negatywnych konsekwencji szkodliwych warunków pracy, to powinien właściwie zabezpieczyć swoje dłonie przed działaniem niekorzystnym czynników zewnętrznych. Rękawice chronią przed pęcherzami, otarciami, zadrapaniami.

Jakie powinny być rękawice antyprzecięciowe?

W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy rękawice ochronne spełniają wszystkie normy w zakresie BHP i bezpieczeństwa. Powinno się wybierać produkty wysokiej jakości, renomowanej marki. Znaczenia ma to, aby dobrać rękawice antyprzecięciowe do rodzaju wykonywanej pracy. Mają być one wykonywane z materiałów cechujących się niezwykłą wytrzymałością. Najlepiej wybierać wyłącznie atestowane i certyfikowane środki ochrony osobistej. W ten sposób można mieć pewność, że spełnią należycie swoje zadanie. Mają chronić przed ostrymi przedmiotami, aby nie doszło do uszkodzenia naskórka. Bardzo ważne jest dobranie właściwego rozmiaru. Rękawice mają być dopasowane do dłoni. Nie mogą być za luźne, nic nie może również uwierać. Świetnie sprawdzają się modele z regulacją szerokości. Rękawice antyprzecięciowe mają być twarde, solidne, zapewniać swobodę ruchów i pewny chwyt.


reklama Łęczna

Imprezy z okazji Dnia Dziecka - Gdzie i jakie atrakcje?

GKS Górnik Łęczna, triumfuje nad TME SMS Łódź i zdobywa wicemistrzostwo Polski

BYŁO MU ZA GORĄCO, WIĘC OMINĄŁ OZNAKOWANY RADIOWÓZ I PRZEJECHAŁ NA CZERWONYM ŚWIETLE

PO "PRÓBNEJ TRANSAKCJI" STRACIŁ PIENIĄDZERodzicu - nie bój się wizyty z dzieckiem u psychologa

Razem z Google Ads utwórz opłacalną kampanię reklamową. Podpowiadamy jak!

Jak wykorzystać ciasto drożdżowe?

OZE - jakie warto wykorzystać?


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.085 sek. (7)