87

reklama Łęczna
Pompa ciepła ? rozwiązanie nie tylko na zimowe miesiące
10:56 · 12 maja 2023 przez w · Artykuł sponsorowany

Pompa ciepła - rozwiązanie nie tylko na zimowe miesiące

reklama Łęczna
oferta reklamowa
  Pompy ciepła to jeden z najczęściej wybieranych sposobów na ogrzewanie nieruchomości. Coraz więcej nowych budynków jest wyposażanych właśnie w te urządzenia. Pojawiają się również w tych obiektach, które przechodzą renowację. Pompy ciepła sprawdzają się doskonale przez cały rok, zapewniając ekologiczne i niemal darmowe źródło ciepła zarówno dla wody, jak i powietrza. Koszt inwestycji w pompę ciepła zwraca się dość szybko, bo nawet w ciągu kilku lat. Może wydawać się, że pompa ciepła sprawdza się przede wszystkim zimą - a co z cieplejszymi porami roku?

Co można ogrzewać pompą ciepła?

Pompa ciepła to jedno z tych rozwiązań, po które sięga się coraz częściej, przede wszystkim w kontekście poszukiwania oszczędności w ogrzewaniu domu. Takie urządzenie nadaje się zarówno do podgrzewania wody użytkowej, jak i do ogrzewania powietrza: w ogrzewaniu podłogowym czy do dostarczania ciepła do grzejników ściennych.

Co więcej: pompa ciepła może być montowana w zasadzie w każdym domu, zarówno wolnostojącym jak i szeregowym itp. Instalację najlepiej przewidzieć już na etapie planowania projektu budynku, jednak możliwe jest również podłączenie pompy do już gotowej nieruchomości.

Aby pompa ciepła spełniła swoją rolę jak najlepiej, niezbędne jest dopasowanie modelu o odpowiedniej mocy i parametrach do powierzchni budynku i intensywności jej eksploatacji. Pompa ciepła świetnie współpracuje również z instalacją fotowoltaiczną, dzięki czemu możesz wspierać jej pracę czystą energią.

Pompa ciepła poza zimą - do czego się przyda?

Pompa ciepła jaką oferuje Hewalex w okresie letnim może zastąpić klimatyzację. Nowoczesne urządzenia pozwalają na zmianę trybu pracy z grzania na chłodzenie. Dzięki temu nie ma potrzeby zakupu osobnych klimatyzatorów. Chłodzenie z pompy ciepła można prowadzić z wysoką wydajnością przy zastosowaniu klimakonwektorów. Również standardowa instalacja podłogowa przy zachowaniu pewnych warunków, może posłużyć do chłodzenia pomieszczeń.

Inną opcję stanowią pompy ciepła do podgrzewania wody basenowej jak . To specjalnie zaprojektowane do tego celu urządzenie. Będzie doskonałym sposobem na bezkosztowe i ekologiczne podgrzewanie wody w basenie.

Jest to więc inwestycja na lata, która zwróci się w nawet bardzo krótkim czasie - tym krótszym, im intensywniej będzie eksploatowana!


reklama Łęczna

Imprezy z okazji Dnia Dziecka - Gdzie i jakie atrakcje?

GKS Górnik Łęczna, triumfuje nad TME SMS Łódź i zdobywa wicemistrzostwo Polski

BYŁO MU ZA GORĄCO, WIĘC OMINĄŁ OZNAKOWANY RADIOWÓZ I PRZEJECHAŁ NA CZERWONYM ŚWIETLE

PO "PRÓBNEJ TRANSAKCJI" STRACIŁ PIENIĄDZECzujnik położenia przepustnicy - co musisz o nim wiedzieć?

5 zaskakujących i nietypowych zastosowań dla tabletek do zmywarki: Od czyszczenia pralki po usuwanie zapachów!

Jak długo można nosić soczewki jednodniowe?

5 tradycyjnych dań, które warto zjeść będąc w polskiej restauracji


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.100 sek. (7)