56

reklama Łęczna
Meble ze stali nierdzewnej
21:34 · 15 listopada 2022 przez K.M. · Artykuł sponsorowany

Meble ze stali nierdzewnej - niezbędne w restauracji i nie tylko

  Meble ze stali nierdzewnej to niezbędne wyposażenie między innymi każdej restauracji, punktu gastronomicznego, stołówki czy też firmy cateringowej. Pozwalają one nie tylko na sprawne przygotowanie i przechowywanie jedzenia, ale zapewniają także pełną higienę niezbędną w miejscach, gdzie przygotowywana jest żywność.

 1. Meble gastronomiczne - czym się charakteryzują?
 2. Meble ze stali nierdzewnej - asortyment.
 3. Meble nierdzewne - gdzie je kupić i na co zwrócić uwagę?
 4. Meble nierdzewne - gdzie są jeszcze wykorzystywane.

Restauracja, stołówka, kantyna, punkt gastronomiczny czy cateringowy, aby dobrze działały, muszą być odpowiednio zorganizowane. Wtedy wszystko przebiega sprawnie, a to przekłada się na zadowolenie klientów, a tym samym - na zarobki. Oczywiście podstawą sukcesu każdej placówki przygotowującej i serwującej w ten czy inny sposób jedzenie jest zgrana ekipa fachowców. Jednak każdy fachowiec potrzebuje do efektywnego działania odpowiedniego sprzętu i wyposażenia kuchni. A do niego zaliczają się właśnie meble gastronomiczne. Nie tylko pomagają one w organizacji pracy, więc ułatwiają ją, ale także pozytywnie wpływają na utrzymanie higieny w miejscach, gdzie jedzenie jest przygotowane. A to jak wiadomo, jest to warunek konieczny, jeśli chodzi o gastronomię.

obrazek

Meble gastronomiczne - czym się charakteryzują?

Meble gastronomiczne to przede wszystkim meble wykonane ze stali nierdzewnej. Taki materiał zapewnia ich trwałość. Meble dzięki niemu nie tylko nie ulegają korozji w wyniku kontaktu z wodą czy z innymi pochodzącymi ze składników jedzenia płynami. Ponieważ powierzchnia takich mebli jest niezwykle gładka, pozbawiona porów, bardzo łatwo jest ją utrzymać w czystości. Nie ma też ryzyka, że w takiej powierzchni utknie mikroskopijna drobina jakiegoś produktu spożywczego. Kolejną zaletą  mebli ze stali nierdzewnej jest to, że nie trzeba ich malować ani konserwować w inny sposób niż ich mycie. Można powiedzieć, i nie ma w tym przesady, że meble gastronomiczne pozwolą nam na utrzymanie sterylnej czystości - a więc wizyty sanepidu będą nam niestraszne. Nawet drobne obtłuczenia czy zarysowania nie wpływają negatywnie na funkcjonalność mebli ze stali nierdzewnej.

Meble ze stali nierdzewnej - asortyment

Meble ze stali nierdzewnej to bardzo szeroki asortyment. Poszczególne meble ze stali nierdzewnej umożliwiają przygotowywanie potraw, ich przechowywanie oraz ekspozycję. Do najczęściej wykorzystywanych w punktach gastronomicznych mebli nierdzewnych należą:

 • stoły gastronomiczne (występują one w różnych wersjach: z wbudowanym zlewem, miejscem na lodówkę, miejscem na rozdrabniarkę czy zmywarkę; stoły gastronomiczne to także stoły z regałami, szafkami, szufladami);
 • taborety nierdzewne,
 • wózki kelnerskie,
 • regały na kółkach,
 • szafy przelotowe.  
Konstrukcja mebli gastronomicznych pozwala na ustawienie ich w ciągu, co ułatwia wykonywanie pracy. Umożliwia to też optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni przy zachowaniu swobody ruchu.

obrazek

Meble nierdzewne - gdzie je kupić i na co zwrócić uwagę?

Meble nierdzewne najlepiej jest kupić od zaufanego producenta, który oferuje meble do gastronomii wysokiej jakości i w różnych wariantach. Ważne też, aby w ofercie były dostępne meble o różnych gabarytach, bo przecież nie  każda restauracja czy punkt gastronomiczny dysponuje dużą powierzchnią. Dlatego też dobrze jest postawić na firmę cieszącą się zaufaniem klientów i dobrą wśród nich opinią. Przed zakupem mebli gastronomicznych warto zwrócić uwagę na następujące aspekty:

 • atesty, które potwierdzą bezpieczeństwo używania mebli i ich kontakt z żywnością,
 • stabilność mebli i dokładność ich wykonania,
 • estetykę (kuchnia to przecież miejsce, gdzie ten aspekt jest bardzo ważny).
Dziś istnieje możliwość zakupu mebli nierdzewnych od zaufanych i cieszących się dobrą opinia producentów również drogą internetową. Dobrze udokumentowana opisami i zdjęciami oferta gastroprodukt.pl/meble-gastronomiczne to sposób na trafione, szybkie zakupy. Przy zakupach możemy też liczyć na fachową poradę, która ułatwi nam wybór w razie jakichś wątpliwości. Meble ze stali nierdzewnej to na pewno także dobra inwestycja, która na pewno znajdzie pozytywne  odzwierciedlenie w organizacji pracy restauracji, firmy cateringowej, stołówki czy innego punktu gastronomicznego, a to przełoży się na zadowolenie klientów oraz na zyski.

Meble nierdzewne - gdzie są jeszcze wykorzystywane

Meble nierdzewne są wykorzystywane nie tylko w gastronomii. Dzięki temu, że łatwo je utrzymać w czystości i pozwalają one zachować sterylne warunki w danym miejscu, to są wykorzystywane także w innych branżach. I tak, meble ze stali nierdzewnej są wyposażeniem na przykład w mleczarniach, cukierniach, zakładach przetwórstwa spożywczego. Takie meble to również powszechny element gabinetów kosmetycznych, lekarskich czy dentystycznych. Jak więc widać, meble ze stali nierdzewnej to wszechstronne użytkowanie i - co najważniejsze - zadowolenie klientów, którzy na taki zakup się zdecydowali. 


W sobotę w Łęcznej Jarmark Wielkanocny

Policjantka z wizytą w szkole podstawowej

Zmiany w Zarządzie Górnika

Akrobatyka i gimnastyka sportowa - zajęcia dla dzieci i młodzieży!Walentynkowy wyjazd we dwoje: gdzie jechać i ile to kosztuje?

Jak długo można nosić soczewki jednodniowe?

Magiczne książki dla dzieci, czyli jakich tytułów warto szukać?

Łęczna - jak skutecznie szukać pracy?


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.125 sek. (7)