44

reklama Łęczna
Jak dbać o maszyny rolnicze po sezonie?https://www.istockphoto.com/pl
09:19 · 17 lutego 2023 przez wp · Artykuł sponsorowany

Jak dbać o maszyny rolnicze po sezonie?

  Maszyny rolnicze to nieodłączny element gospodarstwa rolnego, dlatego utrzymanie ich w odpowiednim stanie technicznym jest niezwykle ważne. Aby udało się to osiągnąć, co roku po sezonie, w którym maszyny intensywnie pracowały, należy właściwie o nie zadbać. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, jak dbać o maszyny rolnicze po sezonie.

Czyszczenie części rolniczych

Po zakończeniu sezonu, niezwykle ważne jest dokładne umycie maszyn rolniczych. Wszystkie części rolnicze składające się na daną maszynę powinny zostać dokładnie oczyszczone. To niezbędne, aby uniknąć zaszłości i uszkodzeń poszczególnych elementów. Jednak nie tylko zanieczyszczenia, ale również osady po detergentach oraz woda mogą uszkodzić powierzchnię metalu i powodować korozję. Dlatego warto użyć specjalnego środka do mycia maszyn. W celu uniknięcia powstawania rdzy, po umyciu należy dokładnie osuszyć maszynę i zabezpieczyć ją preparatem przeciwrdzewnym.

Konserwacja sprzętu

Po zakończeniu sezonu należy wymienić olej, filtry i płyny eksploatacyjne w maszynach rolniczych. Warto też sprawdzić stan niektórych części rolniczych tworzących maszynę, takich jak: łożyska, paski klinowe, akumulatory,. Polecamy także skontrolować i ewentualnie naprawić układ elektryczny i hydrauliczny. Mowa o częściach i układach odgrywających strategiczne role, dlatego ich kontrola jest szczególnie ważna. Jednak tak naprawdę po sezonie najlepiej byłoby wykonać kompleksowy przegląd maszyny rolniczej.

Jak powinny być przechowywane maszyny i części rolnicze?

Maszyny rolnicze powinny być magazynowane w suchym i zadaszonym miejscu, z dala od światła słonecznego, które może powodować uszkodzenie kolorów i powierzchni. Przed magazynowaniem należy dokładnie osuszyć maszynę i zabezpieczyć ją przed kurzem i wilgocią. Jednocześnie części rolnicze powinny być chronione przed szkodliwym wpływem mrozu.

Ochrona przed korozją

Korozja jest jednym z największych zagrożeń dla maszyn rolniczych. Wspomnieliśmy już o tym przy okazji wskazania na konieczność osuszania sprzętu po myciu. Niemniej to nie wystarczy. Dlatego po sezonie warto zabezpieczyć powierzchnie metalowe preparatami przeciwrdzewnymi. Warto też zabezpieczyć powierzchnie lakierowane i plastikowe, by uniknąć uszkodzeń mechanicznych.


W sobotę w Łęcznej Jarmark Wielkanocny

Policjantka z wizytą w szkole podstawowej

Zmiany w Zarządzie Górnika

Akrobatyka i gimnastyka sportowa - zajęcia dla dzieci i młodzieży!Rodzicu - nie bój się wizyty z dzieckiem u psychologa

O czym pamiętać przed zakupem nowego laptopa?

Chcesz mieć większy biceps? Sprawdź te ćwiczenia!

Kiedy dodawać posty na Instagramie?


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.106 sek. (8)